Trening jest podstawą w procesie dążenia do pięknego ciała i lepszego samopoczucia. Jednakże trening, aby był efektywny powinien spełniać warunki, które czasami przerastają osobę ćwiczącą. Samozaparcie, wewnętrzna motywacja oraz możliwości nie wystarczają w walce o efekt. Wyjściem z tej sytuacji jest trening nadzorowany z zewnątrz – trening personalny. Maksymalnie zindywidualizowany, perfekcyjnie zaplanowany, bezpiecznie przeprowadzony oraz precyzyjnie kontrolowany – tymi cechami wyróżnia się idealny trening personalny, tymi cechami wyróżnia się Freebody.

Freebody w czasie procesu treningowego korzysta z innowacyjnego podejścia do treningów, nowoczesnej technologii oraz doświadczenia i profesjonalizmu. W walce o efekt Freebody przejdziesz przez etapy: szczegółowego procesu poznania swojego ciała na podstawie pomiarów oraz analizy składu ciała, wysokiej jakości treningu, raportowanie efektów treningowych, zindywidualizowanej diety oraz opieki podczas całego procesu dążenia do celu.

Freebody, tu nic nie jest przypadkowe.


Wybierz efekt jaki chcesz osiągnąć, a Freebody pomoże Ci go zrealizować:

1. Redukcja tkanki tłuszczowej

Tkanka tłuszczowa jest tym, co nam najbardziej przeszkadza w naszej sylwetce. Często chcemy się jej pozbyć, jednak nie zawsze osiągamy wymarzony efekt. Kluczem do sukcesu jest odpowiednio zaplanowany trening połączony wraz z dietą, które pomogą w szybki sposób pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej.

2. Modelowanie sylwetki

Najbardziej pożądany model treningowy z najlepszym efektem, w którym dąży się do idealnego stanu sylwetki. Podczas całego procesu harmonijnie rozbudowywane jest całe ciało uwzględniając słabsze i silniejsze strony sylwetki. Dążenie do perfekcji wymaga poświęceń od strony dietetycznej i treningowej.

3. Budowanie masy mięśniowej

Każda osoba, która trenuje chce, aby tkankę tłuszczową zamienić na masę mięśniową. Zgrabne mięśnie o pięknych kształtach – efekt wymarzony. Częstym błędem jest źle dobrana dieta w stosunku do wykonywanego treningu, przez co zamiast tkanki mięśniowej przychodzi tkanka tłuszczowa.

4. Trening funkcjonalny

Trening poprzez specjalnie dobrane ćwiczenia ma spełniać odpowiednią funkcję. W ten sposób uzyskujemy ćwiczenia wielopłaszczyznowe, które angażują do współpracy kilka grup mięśniowych jednocześnie. Efektem treningu funkcjonalnego jest wzmocnienie mięśni posturalnych, poprawa koordynacji, wzmocnienie mięśni oraz zgubienie tkanki tłuszczowej.

5. Trening motoryczny pod daną dyscyplinę sportową

W celu zmaksymalizowania wyników sportowych stosowany jest trening motoryczny. Uwzględnia on ruchy wielopłaszczyznowe, które są imitacjami ruchów wykonywanych podczas uprawiania danej dyscypliny sportowej. Nacisk kładzie się przede wszystkim na zwiększenie siły mięśniowej, przyspieszenia, koordynacji oraz stabilności całego ciała. Trening motoryczny oparty jest między innymi na teście FMS, który pozwoli na określenie słabych punktów, które trzeba wzmocnić, by uniknąć urazu.

6. Trening grupowy

Ćwiczenia w grupie dają większą motywację do działania, wymianę poglądów na temat aktywności fizycznej, są zachętą dla drugiej osoby do aktywnego spędzania wolnego czasu. Wspólny trening jest okazją do wspólnego zrzucania zbędnej tkanki tłuszczowej oraz zwiększenia wydolności organizmu. Trening Grupowy opiera się na metodzie ćwiczeń z oporem własnego ciała, dlatego też można rywalizować jednocześnie, co sprzyja świetnej zabawie.